Ginkozahrady.cz

Závlahové systémy

Zavlažování Ne vždy se rostlinám a travnatým plochám na Vaší zahradě dostane ideálního množství vody a to zejména v letních měsících. Vzhledem k neustálým změnám klimatu dochází k oteplování, kdy jsou vyšší teploty a sucha mnohem častější než dříve. V takovém případě musí přírodu zastoupit člověk. Aby se čas strávený v zahradě s hadicí v ruce zkrátil na minimum, je nelepším řešením automatický závlahový systém. Mezi přednosti závlahových systémů patří:

 

  • Díky rovnoměrné a cílené závlaze uspoříte značné finanční prostředky za vodu.
  • Závlaha je řízena automaticky, kdy je načasování zavlažování nastaveno tak, aby probíhalo v ranních či nočních hodinách, a tím se minimalizoval odpar.   
  • Celý systém je napojen na čidlo srážek, které zajistí vypnutí cyklu v případě, kdy přísun srážek překročí danou závlahovou dávku.

(nezávazně  poptat)

 

Návrh a realizace závlahového systému 

ZavlažováníPři přípravě samotného návrhu je třeba zjistit několik základních, ale důležitých informací, se kterými Vám rádi pomůžeme. Mezi první patří osazovací plán vytvořený zahradním architektem, na kterém jsou vyznačeny velikosti travních ploch, výsadeb, bazénu či pergoly. Tato varianta je ideální. Pokud takový osazovací plán k dispozici není, určitě se nic neděje. Je jen třeba si takový plán v zjednodušené formě vypracovat. S tím si poradí náš technik, který před návrhem závlahového systému musí místo realizace navštívit. Při návštěvě zjistí veškeré důležité informace jako je sklon pozemku, připojení k vodnímu zdroji a to, zdali je dostatečně dimenzován. Případně lokalizuje zdroj elektrické energie 230 V pro použití čerpadla. Při rozloze pozemku o velikosti 700–1000 m² je při použití ponorných čerpadel udávaná hodnota příkonu zhruba okolo 1–1,5 kW. Přímo na místě pak s Vámi probere veškeré důležité podrobnosti a navrhne typ postřikovačů optimální pro charakter Vaší zahrady.

 

 V případě malých závlahových systémů, které jsou určeny např. pro soukromé zahrady, je nastavení relativně jednoduché a intuitivní, zvládne ho opravdu každý. Prvotní nastavení Vám provede naše firma hned po instalaci, kdy vše pečlivě seřídí a nastaví. Pokud si nebudete jisti s pozdějším nastavením, není nic jednoduššího než nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme.

(nezávazně  poptat)

 

Pravidelná údržba závlahového systému

ZavlažováníÚdržba závlahového systému spočívá převážně v jeho pravidelné kontrole, případně v drobném přenastavení nebo úpravě závlahového cyklu. Tento zásah ale není obvykle nutný.

Aby systém správně fungoval, je zapotřebí pravidelná kontrola a čištění filtrů, tím se zajistí správný chod, a nebude tak docházet k poklesu výkonu jednotlivých postřikovačů. Během sezóny je tato kontrola prováděna v četnosti jednou až dvakrát za 8 týdnů.

(nezávazně  poptat)

 

Zazimování závlahového systému

 Na konci závlahové sezóny je nutné zbavit celý systém vody tak, aby během mrazů nedošlo k jeho poškození. Tato činnost není složitým úkonem, často ji zákazníci po naší konzultaci provedou sami. Pokud ale není dodržen správný pracovní postup, mohou být některé části systému poškozeny, a tím dochází ke ztrátě záruky. Naše firma Vám tuto servisní službu ráda zajistí, aniž byste se museli obávat ztráty záruky; při této činnosti provedeme také celkovou kontrolu systému. Za případné poškození mrazem neseme plnou zodpovědnost.

 

 Na začátku sezóny stačí dobře zazimovaný závlahový systém již jen zprovoznit, zavodnit potrubí a zkontrolovat správnou činnost 

(nezávazně  poptat)