Ginkozahrady.cz

Zídky

Zíďky Zídka je oblíbeným a vyhledávaným zahradním prvkem. V některém případě je dokonce nezbytná, například ve svažitých zahradách, kde se rovná plocha hledá jen těžko. Pomocí zídky jsme schopni vyrovnat terén, a vytvořit tak klidové místo k odpočinku a relaxaci. Variant a možností jak postavit zídku právě na Vaší zahradě je mnoho. Věřte, že tento prvek přinese zajímavou změnu a stane se velice brzy nedílnou součástí Vaší zahrady.

 

 Při stavbě zídky je nutné dbát na několik základních pravidel, zde jsou některé z nich:

 

  • Lože pro zídku vyhloubíme cca 30─35 cm hluboké a 45─50 cm široké.
  • Kameny klademe tak, aby jejich sklon směřoval stále mírně šikmo ke svahu.
  • Každá další řada kamenů je odsazena o 2─3 cm směrem ke svahu.
  • Mezery mezi kameny by neměli být větší jak 5 cm.
  • Výška suché zídky by neměla přesáhnout 90 cm, a to z důvodu skladby bez užití pojiv.

 

 Vzniklé mezery mezi kameny se obvykle osazují maximálně z jedné třetiny suchomilnými trvalkami. Údržba takovéto zídky je časově nenáročná a její účelnost bohatě vynahradí vstupní investici na její výstavbu.

(nezávazně  poptat)

 

Chodníky

Chodníky Chodníky jsou velice vhodným a žádaným prvkem v prostředí zahrady. Při realizaci chodníků dbáme především na zachování původního charakteru zahrady v souladu s povahou daného místa. Chodníky totiž plní důležitou funkci, tvoří spojnici mezi jednotlivými prvky v zahradě a domem, proto vždy usilujeme o maximální harmonii a estetický výsledek. Výhody oceníte hlavně při nevlídném počasí, kdy Vám chodníky umožní praktický a pohodlný pohyb po zahradě.

 

Chodníky Na stavbu chodníků se užívají různé přírodní popř. i umělé materiály. Oblíbené jsou především chodníky z kamene, které jsou sestaveny z plochých kamenů různých velikostí, barev a tvarů. Možností jak jednotlivé varianty kombinovat je mnoho. Zde máte, při dodržení základních postupů, možnost popustit uzdu Vaší fantazii. Pokud se ale na tento úkol necítíte, pomůžeme Vám a navrhneme ideální chodník přímo pro Vás. Věříme, že se stane velmi rychle nenápadnou a přirozenou součástí Vaší zahrady.

(nezávazně  poptat)

 

Jezírka

Jezírka Jezírka a další vodní plochy patří bezesporu mezi nejvýraznější prvky v zahradě, svojí povahou přirozeně přitahují život a podporují rozmanitost nejen rostlinných, ale i živočišných druhů. Existuje velké možností variant, jak mohou vodní plochy vypadat a fungovat, od jednotlivých až po systémy jezírek propojených potůčky. Vybudování systému několika propojených jezírek je poměrně náročnou záležitostí, a proto doporučujeme takovou zakázku svěřit do ruky profesionálům.

 

Jezírka Než se rozhodnete o budoucí podobě jezírka, je třeba nejprve zvolit jeho účel. V zahradách rozlišujeme dva typy jezírek, koupací a okrasná. Při realizaci zahradního jezírka je nutné dobře zvážit jeho umístění v rámci zahrady a volbu vhodného druhu kamene, aby nedošlo k narušení kompozice okolního prostředí.

 

 At‘ se rozhodnete pro jezírko okrasné či koupací, vždy tím přinesete do Vaší zahrady zajímavý prvek ve formě vodní hladiny, která neustále kypí životem.

(nezávazně  poptat)

 

Osvětlení

Osvětlení Zahradní osvětlení tvoří mezi svítidly specifickou skupinu. Vzhledem ke svým vysokým nárokům na odolnost vůči vnějším vlivům jako jsou prach, voda a slunce je dobré zvolit produkty od renomovaných výrobců. Při instalaci je nutné dbát na dodržování bezpečnostních pravidel pro montáž elektrických zařízení a reflektovat hodnoty krytí IP. Minimální hodnota krytí IP (z anglického ingress protection) pro použití v zahradě je IP44 a pro všechna světla trvale ponořená do vody od hodnoty IP65 výše. Abychom Vám mohli nainstalovat kvalitní výrobky zvolené optimálně pro Vaši zahradu, spolupracujeme s profesionály specializovanými na oblast venkovní osvětlovací techniky.

 

 Dnes už je osvětlení nedílnou součástí moderní zahrady, v níž jedinečnou hrou světla a stínu tvoří další vizuální rozměr. Při správné instalaci může dokonce nahradit denní světlo, a je tak nejen zajímavým, ale i funkčním prvkem zahradní kompozice.

(nezávazně  poptat)